Americká hypotéka bez dokladovania príjmu a bez registra

Americká hypotéka je produkt, ktorý vznikol v Spojených štátoch a postupne sa rozšíril do celého sveta vrátane Európy a SR. U nás je Americká hypotéka už bežnou súčasťou ponuky bánk i nebankových spoločností. Jednotlivé ponuky sa líšia svojimi parametrami, ale základný princíp zostáva rovnaký: požičanie peňazí oproti zástave nehnuteľnosti.

Pôžička so zástavou nehnuteľnosti

Z toho vyplýva aj hlavná nevyhnutná podmienka pre udelenie Americké hypotéky - žiadateľ musí mať vo svojom osobnom vlastníctve nehnuteľnosť, ktorú dáva veriteľovi do zástavy. Nehnuteľnosť spravidla nemusí byť výlučne vo vlastníctve žiadateľa, avšak musí byť riadne zapísaná v katastri nehnuteľností a nesmie na nej byť žiadna ďalšia zástava.

Americká hypotéka bez dokladovania príjmu

Podmienky nebankových spoločností sú, podobne ako u iných typov pôžičiek, miernejší aj v prípade Americká hypotéky. Rad z nich ponúka americkú hypotéku bez dokladovania príjmu, určenú pre žiadateľov s nízkym alebo zle preukázateľným príjmom. Niektorým nebankovým spoločnostiam tiež nevadí, ak je na založenej nehnuteľnosti už iná zástava (pokiaľ je táto pôvodná zástava iba na časť ceny nehnuteľnosti).

Americká hypotéka bez registra

Ak mal záujemca o Americkú hypotéku v minulosti problém so splácaním niektorých pôžičiek alebo úverov a má zápis v registri dlžníkov, väčšina bankových i nebankových spoločností mu pôžičku nepridelí. Niektoré spoločnosti americkú hypotéku poskytujú s tým, že pôžička má potom niektoré nevýhody a obmedzenia - napríklad je možné si zobrať úver len do 50% ceny nehnuteľnosti, pôžička je zaťažená vyšším úrok apod.

Sialini
(c) 2024 SIALINI, spol. s.r.o., Komenského 32, 747 21, Kravaře, ČR. Všechna práva vyhrazena. Akčné-Pôžičky.sk
Podmienky používania a ochrana osobných údajov

Nie sme poskytovateľom pôžičiek