Bankové pôžičky

Tradičná možnosť pôžičky je klasická banková pôžička. Nájdeme ju v ponuke každej banky vyznačuje sa výhodnou úrokovou sadzbou a zárukou solídneho rokovaní. Oproti nebankovým pôžička má ale jednu nevýhodu. Banky pomerne prísne vyberajú, komu požičia a komu nie. Získať túto pôžičku je tak pre mnoho žiadateľov s nižším príjmom alebo horšou bonitou problém.

Aké sú výhody bankové pôžičky?

Hlavnou výhodou je skutočnosť, že vieme pomerne presne od koho si požičiavame. Banky sú zárukou solídneho rokovaní. Nemusíme sa tu obávať nekalých praktík, ako tomu môže byť u niektorých malých nebankových poskytovateľov. Ďalším plusom sú samotné parametre pôžičky. Banky ponúkajú najvýhodnejší pôžičky s najnižšími úrokmi. Je to dané tým, že si svojich dlžníkov najprv riadne preverí. Riziko nesplácaných pôžičiek je tak nižšie a môžu si tak dovoliť nižšie úroky. Finančné spoločnosti do svojich úrokových sadzieb premietajú straty z nesplácaných pôžičiek, ktoré sú v bankách výrazne menšie.

Typy bankových pôžičiek

Najbežnejšia je klasická osobná pôžička, ktorú môžete použiť na čokoľvek. Ďalšie možnosti sú potom kreditnej karty, ktoré sú výhodné pre svoje bezúročné obdobie. Vybraní klienti môžu využívať kontokorentný úver, ktorý je v podstate čerpanie z účtu do mínusu za podmienok stanovených zmluvou.

Máte dostatočnú bonitu?

Parametre pre schválenie bankové pôžičky sú jasne dané. Prvá vec, ktorú banka skúma je vyššie Vášho príjmu. Dôležité je, aby tento príjem bol dostatočný na to, aby ste z neho mohli pohodlne pôžičku splácať. Ďalším faktorom je bezproblémová história splácania predchádzajúcich pôžičiek. Ak ste nezvládli v minulosti splácania, banka Vám nepožičia. Banky si svoje žiadateľa preverujú v registroch dlžníkov. Univerzálne kritériá potom sú vek nad 18 rokov a trvalý pobyt. Každá banka má kritériá schválenia nastavené inak. Ak neuspejete v jednej banke, neznamená to automaticky, že Vás neschváli inde.

Dohodnite si pôžičku online

Zaujala Vás banková pôžička? Odporúčame napríklad SBERBANK. Využite rýchle a jednoduché možnosti ako dojednať túto pôžičku online za pár minút.

Sialini
(c) 2024 SIALINI, spol. s.r.o., Komenského 32, 747 21, Kravaře, ČR. Všechna práva vyhrazena. Akčné-Pôžičky.sk
Podmienky používania a ochrana osobných údajov

Nie sme poskytovateľom pôžičiek